Bizi Takip Et

Akademik Eğitim

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Akademik Destek Nedir ?

EBA Nedir ?

2012 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan EBA, sosyal niteliklere sahip eğitsel aktivilerle öğrencilere akademik bağlamda destek olmayı hedefliyor. Ağın içerisindeki dijital ders kitaplarıkazanım testlerianlatım videoları ve deneme sınavları öğrencilerin eğitim sürecine katkı sağlıyor. Halihazırda uzun bir süredir öğrencilerin kullanımına açık olan EBA, çeşitli yarışmalar ve etkileşime açık arayüzüyle sınıf ortamına dijital bir entegrasyon getiriyor.

EBA Akademik Destek

Coronavirüs sebebiyle iki haftalık bir tatil sürecine giren eğitim kurumlarının yokluğunu telafi etmeyi hedefleyen EBAAkademik Destek olarak geliştirdiği yapay zeka temelli sistemi ile karşımıza çıkıyor.

EBA – Üyelik & Giriş İşlemleri

Üyelik Nasıl Oluşturulur ?

 

EBA sitesine girip belirtildiği gibi “EBA Hesabı Oluştur” diyerek devam edebilirsiniz.

Siteye girdiğiniz zaman sağ üst köşede yahut yukarıdaki buton üzerinde öğrenci girişi yapabilirsiniz. Hemen girişin üst tarafından EBA Hesabı Oluştur diye bir bağlantı var.

Buradaki alanları eksiksiz bir biçimde dolduruyorsunuz. Ardından belirlediğiniz şifreyle birlikte T.C Kimlik Numarası ve Şifre kullanarak giriş sağlıyorsunuz.


 
Yukarıdaki bağlantı üzerinden kafanıza takılan herhangi bir konu hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Eğer videolu halini görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
 

Bu görsel ile eba şifresi nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

 

Akdeniz Üniversitesi - İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Facebookta Bizi Takip Et

Editör Tavsiyeleri

Daha Fazla Akademik Eğitim