Bizi Takip Et

Grafik Tasarım

Tasarımcı olmak nedir ? Bu işe nasıl başladım.

Aslında bu makalede bir şeyleri ya da birilerini anlatmaktan ziyade kendimden bahsedeyim. İlk olarak tasarım yapmak, iyi bir tasarımcı olabilmek göründüğü gibi pek kolay değildir. Bu kişiden kişiye değişir, her tasarımcının kendine özgü bir tarzı vardır, yapılan en küçük çizgide, kullanılan basit bir renkte bile bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Bu konuda ilk kullandığım programın arayüzü böyleydi

Bu işlere ilk olarak basit kavramları öğrenerek başladım. Ardından tasarım işleriyle ilgili internetten çok fazla içerik araştırması yaptım. O görsel senin bu şablon benim derken yüzlerce belki binlerce çeşitli içeriklere göz gezdirdim. Bunlara baktıkça kafamda bir şeyler canlanmaya başladı. Ve uğraştıkça kendime özgü bir çizgi benimsedim yani şöyle benim bizzat içinde olduğum ve bana özgü şeyler bunu kazanmak kolay olmadı. Bu işte yetenek çok önemli olaylara farklı bakmak, farklı açılardan görebilmek fevkalade mühim, sizin böyle yetenekleriniz varsa emin olun! Çoğu kişiye geçerek işe başlamış olacaksınız.

Bu makaleyi bir tanışma yazısı olarak düşünün. İlk yazımız olduğu için böyle yüzeysel bir giriş yaptık umarım faydalı bulmuşsunuzdur. İlerleyen zaman dilimi içerisinde özgün ve kaliteli bloglar yazmaya gayret göstereceğim. O zamana kadar kendinize çok iyi bakın…

Süleyman BÖLÜKBAŞI

Akdeniz Üniversitesi - İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Facebookta Bizi Takip Et

Editör Tavsiyeleri

Daha Fazla Grafik Tasarım