Bizi Takip Et

Yazılım

USB Bellek İle Windows 10 Yükleme Rehberi

USB bellek ile basit bir şekilde Windows 10 için UEFI boot sürücü hazırlayabileceksiniz. Bu sayede CD vs. olmadan temiz bir kurulum yapabileceksiniz. Lütfen daha fazlası için makalemizi okuyunuz.

USB bellek üzerinden Microsoft’un sunmuş olduğu MediaCreationTool20H2.exe dosyasını indirerek Windows 10 kurulumunu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu dosyayı buradan indirebilirsiniz. Ardından “Aracı Şimdi İndirin” kısmından bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İlk olarak birkaç hazırlık yapmamız gerekiyor. Bu dosya ortalama 3GB bir alan kapladığı için en az 4 GB boyutunda bir USB flash bellek bulundurmanız gerekmektedir. Bu USB belleğinizin için boş olmalı ve mutlaka biçimlendir diyerek temizlemeniz gerekiyor.

Eğer ki daha önce Win10 kurulu bir bilgisayarınız varsa bunun lisans anahtarını buradaki makalemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ardından kurulum sonrası basit bir şekilde tekrar kullanabilirsiniz.


1. Adım: Windows 10 Medya Aracını çalıştır diyerek ilerliyoruz. Ardından karşımıza iki seçenek çıkacaktır biz “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur” diyerek devam ediyoruz.

2. Adım: Windows 10 dil, mimari ve sürüm seçme ekranında PC’nize uygun opsiyonları seçin ve ilerleyin. Daha sonra USB belleğinizi taktıktan sonra ilerleye diyerek seçiyorsunuz.

3. Adım: İndirme işlemi başlamış olması gerekiyor şimdi yapacağımız tek şey %100 olana kadar beklemez. Yükleme işlemi bittikten sonra doğrulama yapacaktır ve en son bitti diyerek işlemi sonlandırıyoruz.

Kurulum dosyalarını USB belleğinize yazdırılırken içindeki veriler silinmektedir. Bu nedenle boş veya içerisinde önemli dosyalarınızın olmadığı bir USB bellek kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yaşayacağınız herhangi bir veri kaybına karşı sorumluluk kabul etmediğimizi şimdiden belirtmek isterim.

Bu güvenli bir şekilde sağdan soldan .iso dosyası aramadan Microsoft’un kullanıcıları için sunmuş olduğu Windows 10 indirme aracıdır. İçerisinde herhangi bir şekilde virüs vs. yoktur.

İsteyenler buradan izleyip yapabilirler.

Akdeniz Üniversitesi - İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Yorum için tıklayın
0 0 puanlama
Değerlendir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Facebookta Bizi Takip Et

Editör Tavsiyeleri

Daha Fazla Yazılım