Bizi Takip Et

Yazılım

Windows 10 Lisans Anahtarını Nasıl Öğrenebilirim ?

Her bilgisayar kullanıcısının sahip olduğu Windows işletim sistemine özgü bir ürün anahtarı bulunmaktadır. Biz ise bu makalede Windows 10 kullanıcılarının kendilerine ait olan lisans anahtarını programsız bir şekilde basitçe nasıl öğrenebileceklerini anlattık.

Konuyu anlatmadan bu bilgiyi verme sebebimi açıklamak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde aldığım bir kararla birlikte bilgisayarımda yükseltme yapmak istedim. Bu yüzden yapmış olduğum birkaç araştırma neticedesin de varsayılan işletim sisteminize ait bilgileri herhangi bir yerle iletişim kurmadan tekrar kullanabilirsiniz.

Mesela ben işletim sistemi olarak Windows 10 Home Single Language (x64bit) kullanıyorum ve bunu öğrenmek için izlediğim yöntemleri sizlere anlatıyorum. Bu formül diğer Win7/8/10 sürümleri içinde geçerlidir.

1.Adım

İlk olarak arama çubuğuna Çalıştır yazarak ya da Windows+R tuşlarıyla başlatıyoruz. Daha sonra “cmd” yazarak aratıyoruz.

Burada yer alan 25 haneli lisans anahtarı sizin orijinal lisans numaranızdır.
2.Adım

Komut İstemi ekranı açılacaktır. Buraya aşağıdaki kodu olduğu gibi kopyalayıp yapıştırıyoruz. Ardından Enter‘a basıp birkaç saniye beklemeniz yeterlidir. Ve artık oldu 😉

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

Akdeniz Üniversitesi - İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Yorum için tıklayın
0 0 puanlama
Değerlendir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

Facebookta Bizi Takip Et

Editör Tavsiyeleri

Daha Fazla Yazılım