Bizi Takip Et

Videolar

Yazı Tipi Oluşturma Rehberi

Basit ve pratik bir şekilde yazı fontu nasıl yapılır bugün sizlere onu anlatacağız. Üstelik indirip bilgisayarınızda kolaylıkla kullanabileceksiniz.

Merhaba arkadaşlar bugün ilk olarak yazı fontu nasıl oluşturulur detaylı bir şekilde anlatacağım. Aslında bununla ilgili pek çok farklı yöntem var fakat ben size daha basitleştirilmiş haliyle anlatacağım.

Calligraphr Üyelik Oluşturma (Ücretsiz) yandaki bağlantı üzerinden üyelik formunu doldurduktan sonra Submit diyerek devam ediyoruz.

Ardından Log in dedikten sonra giriş yaparak Languages kısmından Turkish dedikten sonra “Download Template” diyerek PDF olarak indirip Yazdır (Ctrl-P) diyerek ister çıktı alıp basit bir kalemle ister fare yardımıyla PC üzerinden ya da tablet(önerilir) yazdıktan sonra kaydediyoruz.

Daha sonra My Fonts kısmından Upload Template(Şablonu Yükle) diyerek yazdığımız dosyayı seçip yüklenmesini bekliyoruz. Bu ücretsiz bir işlemdir fakat yalnızca bir kez kullanabilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz şablonu .ttf ya da .otf olarak indirip bilgisayardan kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki benim yapmış olduğum örnek çalışmayı indirip bakabilirsiniz. Yazı biraz kötü oldu ama idare edin 😊

Akdeniz Üniversitesi - İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Facebookta Bizi Takip Et

Editör Tavsiyeleri

Daha Fazla Videolar